Home > Dom i wnętrze > 10 prostych sposobów, żeby twój dom wyglądał naprawdę luksusowo
luksusowo

10 prostych sposobów, żeby twój dom wyglądał naprawdę luksusowo

Żeby zmienić coś w swoim mieszkaniu, nie trzeba od razu przeprowadzać generalnego remontu, a żeby dom wyglądał luksusowo nie trzeba wydawać na to milionów. Wystarczy pomysł i odrobina chęci. My dajemy pomysł a ty?

1. Fałszywa boazeria

luksusowo
Źródło: http://decorchick.com/

Zamiast wydawać pieniądze na boazerię, aby pokryć dolną część ściany, możesz zrobić to samodzielnie, niskim kosztem. Wybierz wysokość na jakiej chcesz umieścić boazerię. Najlepiej mniej więcej metr od podłogi. Najpierw pomaluj cały odcinek na biało. Tak samo zrób z ramkami i listwami. Na całej długości ściany, na wysokości górnej granicy przyklej listwę, ale dołem do góry. Na dole, przy podłodze przyklej drugą listę, ale już prawidłowo. W równej odległości na takiej samej wysokości przyklej ramki. Ekskluzywna boazeria gotowa!

2. Wykończenie dekoracyjnego sufitu

luksusowo
Źródło: http://www.thepennyparlor.com/

Wystarczy przymocować w roku specjalne klocki a do nich listwy pod skosem. Nie trzeba wcale ciąć ukośnie. Wystarczy umieścić listwy pod odpowiednim kątem.

3. Fałszywa płyta sufitowa

Aby żyrandol wyglądał jak na sali balowej, wystarczy dodać do niego nieco błyskotek. A płytę sufitową zrobić z… plastikowego talerza. Oczywiście musi mieć odpowiedni kształt, bo nie każdy się nada. Najlepiej szukać takich przeznaczonych do wyłożenia serów. Należy wyciąć dziurę na środku i przykleić talerz do sufitu a dopiero potem zamontować żyrandol.

4. Obudowane okno

luksusowo
Źródło: http://blog.jennasuedesign.com/

Zdecydowanie lepiej będzie wyglądało okno, jeśli obudujesz je białymi płytami. Powinny być zarówno na parapecie jak i nad nim. Powycinaj płyty w taki sposób, żeby na zewnętrznych ścianach były równe i łączyły się ze sobą, a na zewnętrznych ścianach, mogą być nieco dłuższe. Pomaluj je na biało, żeby wyglądały bardziej elegancko. Parapet powinien wystawać poza granicę ściany. Przymocuj płytę także pod parapetem.

5. Fałszywe belki drewniane

Najlepiej sprawdzą się do przykrycia wystających rur, ale świetne będą też jako dekoracje, jeśli marzysz o wystających belkach na suficie. Można do tego wykorzystać gotowe poliuretanowe „belki”, kupione w sklepie.

6. Romantyczny przedpokój

luksusowo
Źródło: http://blog.homedepot.com/

Na 3/4 wysokości przedpokoju pomaluj ściany na biało. W równej odległości przyklej pionowo białe listewki jednakowej długości. Na górę i na dół zamontuj szerszą deskę poziomo, a na to jeszcze jedną listwę, żeby wychodziła poza granice. Do szerszej deski zamontuj wieszaki na okrycia wierzchnie.

7. Panele na ścianie

luksusowo
Źródło: http://blog.jennasuedesign.com/

Obłóż ściany płytami MDF o średniej grubości. Powycinaj otwory na gniazdka a następnie na całej długości przyklej pionowo w równej odległości długie pasy wycięte z płyt. Następnie wytnij z nich krótkie paski, z których po połączeniu wyjdą kwadraty. Całość pomaluj jednolitą farbą.

8. „Obudowa” rolety

luksusowo
Źródło: http://www.iheartnaptime.net/

Zbij z desek „obudowę”, po którą schowasz rolety lub żaluzje. Górną granicę dodatkowo ozdób listwą i pomaluj całość na biało.

9. „Nowe” meble kuchenne

luksusowo
Źródło: http://www.remodelandolacasa.com/

Nie musisz od razu zamawiać nowych mebli jeśli chcesz zmienić coś w swojej kuchni. Wystarczy przemalować meble i zabudować je od góry. W tym celu przymocuj listwy na suficie do których potem przykleisz płyty pilśniowe, żeby zabudować kuchnię. Płyty możesz dodatkowo ozdobić listwami.

10. Odświeżone lustro

Aby odświeżyć nieco łazienkę, najlepiej wymienić obudowę lustra, albo w ogóle ją założyć. Z deseczek wytnij ramkę, której wnętrze będzie miało taką wielkość jak całe lustro. Pomaluj ramki na biało i przymocuj do ściany. Łazienka będzie jak nowa!

Oto dowód na to, że nie trzeba wydawać milionów, żeby dom wyglądał na luksusowy, ani wymieniać wszystkiego przy remoncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *