Home > Domowy budżet > 7 sposobów na budżetowe wakacje

7 sposobów na budżetowe wakacje

Podróż za jeden uśmiech zdarza się tylko w filmach, ale wakacyjne wydatki można zredukować pod warunkiem, że przyłożymy się do planowania. Przedstawiamy kilka trików, które pozwolą zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe.

budżetowe wakacje

Rezerwując pokój lub bilet na podróż znacznie wcześniej możesz liczyć na niższą cenę. Ta zasada dotyczy zwłaszcza kosztów podróży, które rosną w miarę zapełniania się samolotu lub pociągu.

Zakwaterowanie może pochłonąć nawet połowę kosztów wyjazdu, dlatego zrezygnuj z hoteli na rzecz hosteli, a jeśli zależy Ci na prywatności, wynajmij mieszkanie. Opcją całkowicie bezkosztową jest couchsurfing, polegający na darmowym goszczeniu podróżnych we własnym domu w zamian za podobną przysługę.

budżetowe wakacje

Nie trzeba odwiedzać restauracji, by poznać regionalne smaki. Jeśli masz dostęp do kuchni, zrób zakupy na lokalnym targu i zarezerwuj odrobinę czasu na gotowanie.

budżetowe wakacje

W każdym miejscu transport publiczny odbywa się na innych zasadach, dlatego przed wyjazdem sprawdź, jakie bilety i środki komunikacji będą najbardziej korzystne.

budżetowe wakacje

Happy hours w restauracjach, bilety grupowe, zniżki studenckie lub rodzinne mogą przynieść spore oszczędności pod warunkiem, że wiemy o ich istnieniu, znamy zasady i mamy ze sobą odpowiednie dokumenty.

budżetowe wakacje

Sporo muzeów i galerii, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, przewiduje dni darmowego wstępu. W wielu miejscach można skorzystać również z darmowego zwiedzania z przewodnikiem w określonych dniach i godzinach.

budżetowe wakacje

Wyjątkowo okazyjne oferty wyjazdów lub przelotów często pojawiają się nagle i dotyczą bliskich terminów. Organizacja urlopu, noclegu lub dojazdu w krótkim czasie bywa problematyczna, ale bilet za złotówkę na drugi koniec kontynentu może nie przytrafić się po raz drugi.

A jeśli mimo wszystko pieniędzy zabraknie, Kasa TAK! pomoże w wakacyjnej potrzebie 🙂

Warto przeczytać

Wakacyjne wydatki Polaków

Nadeszło długo wyczekiwane lato. To czas urlopów, długich dni pełnych wrażeń i typowych dla tego …

5 komentarzy

  1. Ja staram się nocować po znajomych lub rodzinie, ale wiadomo, że to nie zawsze możliwe 🙂 A z planowaniem transportu na miejscu to prawda, warto się zorientować w biletach, na przykład w Londynie znacznie taniej (choć nieco dłużej) wychodzi jeżdżenie autobusami niż osławionym metrem.

  2. W zależności od celu dobrze jest pojechać już ze swoim jedzonkiem. Sprawdzone, polecam!

  3. Sporo tych zasad, nie lepiej po prostu wyjechać na all inclusive? 😀

  4. Bardzo fajny tekst– dużo o tym jak oszczędzać na wakacjach tu https://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *