Home > Rozrywka > Budżetowo czy na bogato? Pomysły na spędzenie sylwestra

Budżetowo czy na bogato? Pomysły na spędzenie sylwestra

Początek grudnia to ostatni dzwonek na zaplanowanie imprezy sylwestrowej. Zależnie od budżetu jaki na niego przeznaczasz, możesz świetnie bawić się we własnym domu, w dobrej restauracji lub popijając drinki na piaszczystej plaży. Przygotowaliśmy dla was przegląd pomysłów na spędzenie sylwestra na każdą kieszeń.

nashville-936399_1280

Sylwester w domu z przyjaciółmi – maksymalnie 50 zł od osoby

Według naszych obliczeń, sylwester w domu z przyjaciółmi będzie najtańszą formą spędzania najbardziej imprezowej nocy w roku. Szacunkowy koszt zabawy w domu to około 50 zł. Cena obejmuje:
– Szampana – około 10 zł
– Wykonanie sałatki dla 4 osób – około 10 zł
– Paczkę chipsów typu Nachos – około 4 zł
– Sos salsa – około 5 zł
– Zimne ognie – około 5 zł
– 10 balonów – około 5 zł
– Girlanda – około 10 zł
Dobrą muzykę może zapewnić twoja ulubiona stacja radiowa. W sylwestra większość z nich puszcza muzykę idealną do zabawy. Jeśli zaprosisz swoich najlepszych przyjaciół. dobrą imprezę masz gwarantowaną. Możecie umówić się, że każdy z was przygotuje jakąś potrawę i przyniesie przekąski, żeby rozłożyć koszty na wszystkich po równo.

Sylwester w pubie – 150 zł od osoby

Niemal wszystkie puby i dyskoteki organizują zabawy w noc Sylwestrową. Jest to dla nich świetna okazja do zarobku, poza tym wiele osób chce spędzać tę noc w towarzystwie. To, co gwarantuje knajpa jest zależne od właścicieli. Zazwyczaj w kwotę 150 złotych wliczony jest szampan, przekąski i jeden ciepły posiłek. Niektóre puby gwarantują także nieograniczony dostęp do baru. Inne organizują zwyczajne imprezy, na których jedzenie jest we własnym zakresie, a alkohol za dodatkową opłatą można nabyć w barze. Warto sprawdzić ofertę różnych klubów i wybrać tę odpowiednią dla siebie.

glasses-1008765_1280

Sylwester w restauracji – 400 zł od pary

Idealnym rozwiązaniem dla par, które chcą spędzić sylwestra w stylu koktajlowym, jest impreza organizowana w restauracji. Zazwyczaj obowiązuje wtedy bardziej wyjściowy strój, menu jest bogate, a muzykę zapewnia zespół. Niektóre restauracje pozwalają wnosić własny alkohol i niemal wszystkie gwarantują gościom symboliczną lampkę szampana. Zazwyczaj serwowane są sałatki, przekąski, uroczysta kolacja oraz ciepłe danie około północy. Koszty takiej imprezy to co najmniej 400 złotych w zależności od oferowanego menu czy atrakcji.

Sylwester w Zakopanem – około 2500 zł od pary

Jeśli chcesz spędzić sylwestra w polskich górach, musisz liczyć się z tym, że niemal wszystkie hotele i pensjonaty rezerwują miejsce z góry na 4-5 dni. Koszt pobytu dla jednej osoby zaczyna się od około 1250 zł. Zazwyczaj to hotele organizują zabawę sylwestrową dla swoich gości. W jej ramach można liczyć na kolację, przekąski, ciepłe napoje, szampana o północy, ciasta i napoje bezalkoholowe. Alkohol często trzeba organizować na własną rękę, choć nie jest to regułą. Przedłużeniem zabawy sylwestrowej bywa uroczysty obiad lub kolacja w Nowy Rok.
Wspomniana cena obejmuje wyłącznie pobyt w hotelu, do której trzeba doliczyć koszty dojazdu i opłatę klimatyczną. Jeśli planujesz spędzić święta na stoku, zapytaj przy rezerwacji o możliwość otrzymania rabatu na wypożyczenie sprzętu lub zakup karnetu.

new-years-eve-593818_1280

Sylwester na Cyprze – około 4300 zł (od pary)

Jeśli chcesz spędzić sylwestra na gorącej plaży, popijając drinki z palemką, sprawdź oferty biur podróży, które teraz mają bardzo atrakcyjne promocje dla swoich klientów. 8 dni na Cyprze może być świetną odskocznią od corocznego imprezowania z tymi samymi ludźmi. Choć biura podróży nie piszą za wiele o zabawie sylwestrowej, to większość hoteli organizuje zabawę dla swoich gości. Podane przez nas ceny obejmują pobyt w trzygwiazdkowym hotelu w ofercie All Inclusive.

Sylwester w Nowym Jorku – około 16 000 zł (od pary)

Możesz spędzić niezapomnianego sylwestra na najsłynniejszym placu świata – Times Square, gdzie około miliona osób wita Nowy Rok przy słynnej opadającej kuli. Te niezapomniane chwile, które cały świat obserwuje z uwagą, mogą dziać się z Twoim udziałem. Możesz wykupić dziewięciodniowy pobyt w Nowym Jorku w trzygwiazdkowym hotelu na Manchattanie, dodatkowo w programie jest zwiedzanie Nowego Jorku. Możesz zwiedzić najsłynniejsze miejsca świata, wyjątkowe muzea. Jest to możliwe tylko w przypadku posiadania ważnej wizy wydanej przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych. Wykupując wycieczkę do Nowego Jorku teraz, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Najkorzystniejsze oferty, pokazują się już latem i to właśnie wtedy warto je rezerwować.

Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, najważniejsze jest to, żeby spędzić sylwestrową noc w otoczeniu i towarzystwie, które najbardziej Ci odpowiada.

Warto przeczytać

4 triki makijażowe na Sylwestra

Największą zaletą nocy sylwestrowej jest to, że można sobie pozwolić na więcej. Więcej luzu, więcej …

Jeden komentarz

  1. Ja już mam dość corocznych domówek na sylwestra. Na moim blogu są również pomysły na sylwestra: coslychacwinternetach.blogspot.com/2015/12/sylwester-we-dwoje-16-pomysow-na.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *