Home > Na zakupach > Czego lepiej nie kupować w internecie?
Czego lepiej nie kupować w internecie

Czego lepiej nie kupować w internecie?

W sieci ogromną popularnością cieszą się zdjęcia klientów niezadowolonych z zakupów. Czasami przedstawiają po prostu sukienkę, które zupełnie nie przypomina towaru z oferty, innym razem ziemniaki w pudełku po zamawianym smartfonie. Jak nie dać się oszukać i czego lepiej nie kupować w internecie?

Rowery

Dopóki nie usiądziesz na siedzeniu i nie dopasujesz pod siebie ramy, nie będziesz mieć pewności, że wybierzesz właściwy rower. Poza tym, nigdy nie wiadomo czy nie dostaniesz rowerka dla dzieci zamiast pięknego roweru miejskiego o jakim marzysz. Jeśli już zdecydujesz się na zakup roweru przez internet ze względu na kuszącą cenę lub inne walory, zdecyduj się na odbiór osobisty. Wtedy będziesz miała pewność, że nie kupujesz przysłowiowego kota w worku. Dzięki tej opcji możesz poprosić o złożenie roweru na miejscu i od razu dokonać reklamacji, w razie gdyby towar nie spełniał twoich oczekiwań. W innym wypadku, z pewnością dostaniesz rower w częściach i czeka cię jeszcze wizyta w sklepie rowerowym, który złoży go „do kupy”.

Sprzęt komputerowy, podzespoły i płyty CD

Nidy nie masz stuprocentowej pewności w jakich warunkach twój sprzęt jest przewożony. W przypadku tabletów, laptopów i sprzętów z ekranami, które mogą zostać uszkodzone w transporcie, lepiej nie kusić losu i nie zostawiać ich na pastwę niedelikatnych kurierów. Podobnie jest z podzespołami do komputerów. Zwłaszcza tak delikatny sprzęt jak karta główna lub karta graficzna mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone w transporcie. W przypadku płyt CD sytuacja przedstawia się następująco: zamawiając sprzęt możesz go reklamować tylko wtedy jeśli wadę dostrzeżesz w momencie odbierania paczki. Najlepiej więc otwierać paczkę przy kurierze. Gorzej jeśli kurier zostawi paczkę u sąsiada, który nie będzie wiedział, żeby sprawdzić jej stan. Aby uniknąć przykrych sytuacji, lepiej płyty kupować w sklepie stacjonarnym.

Zwierzęta

Chociaż są firmy kurierskie, które oferują bezpieczny transport zwierząt, lepiej nie narażać ich na stres z jakim wiąże się podróż w klatce czy innym pudle. Czasami zdarza się, że zwierzęta do nowych właścicieli docierają martwe lub skrajnie wyczerpane. Lepiej samemu odbierać zwierzęta kupione w sklepach czy hodowlach. Najlepszym wyborem, zwłaszcza w przypadku zwierząt domowych takich jak psy i koty, będzie wzięcie pupilka ze schroniska, zamiast kupowanie z hodowli, co do których tak naprawdę nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności. Zwierzę ze schroniska będzie dozgonnie wdzięczne swojemu nowemu właścicielowi i z pewnością obdarzy go miłością.

Są pewne rzeczy, które bezpieczniej jest kupować w sklepie stacjonarnym. Mimo, że sprzedaż internetowa staje się coraz bardziej popularna, należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Może czasem warto podjechać kilka kilometrów do sklepu niż potem nie móc nic zrobić z trefnym towarem.

Warto przeczytać

Jak założyć sklep internetowy?

Tworzysz wyjątkowe rzeczy, które podobają się innym? Pokaż się światu i zacznij zarabiać, zakładając własny …

2 komentarze

  1. Ja w końcu zaczęłam w necie kupwać i robię się bardziej interaktywna. Konto też zmieniłam na getin up, zeby móc wszystko samodzielnie robić i do tego nie płacić.

  2. Zdecydowanie żadnej z „rzeczy” o których wspominasz nie kupiłabym zdalnie 🙂 Nie przekonam się też do kupienia butów. A kupowałam już choćby żywe rośliny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *