Home > Domowy budżet > Jak oszczędnie przygotować dziecko do szkoły?
Cute boy with white empty banner against the black

Jak oszczędnie przygotować dziecko do szkoły?

Już pierwszego września sześciolatki i siedmiolatki staną przed drzwiami szkół, aby usłyszeć pierwszy w ich życiu dzwonek zapraszający na lekcję. Przygotowania do tego wielkiego dnia trwają już od dawna, a w ich centrum znajduje się kompletowanie wyprawki. Podpowiadamy jak oszczędnie przygotować dziecko do szkoły.

Przede wszystkim podczas zakupów nie można dać dziecku wejść sobie na głowę. Sklepy zachęcają i kuszą kolorowymi gadżetami z atrakcyjnymi wizerunkami postaci z ulubionych bajek. Niestety ich jakość nie zawsze jest proporcjonalna do wysokiej ceny. Jeśli masz zamiar wydać dużo pieniędzy na szkolne przybory, upewnij się, że rzeczywiście warto to zrobić.

Biurko i krzesło

Jeśli nie ma ich jeszcze w wyposażeniu pokoju twojego dziecka to musisz zadbać o to, żeby jak najszybciej się znalazły. Przede wszystkim dlatego, że biurko daje dziecku komfort podczas odrabiania lekcji i poczucie posiadania własnego kąta. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup biurka młodzieżowego, które nie będzie za duże na początek i przyda się w późniejszych latach, kiedy dziecko nieco podrośnie. Krzesło powinno być obrotowe i posiadać zarówno oparcie na plecy jak i podłokietniki oraz regulację wysokości. Możesz je dodatkowo uatrakcyjnić zakładając kolorowe podkładki, dzięki czemu blat dłużej zachowa swoje walory estetyczne. Pamiętaj także o lampce, która będzie lepszym źródłem światła niż górna lampa na suficie.

Tornister

Dzieciom z klas nauczania początkowego, a zwłaszcza pierwszakom, polecamy tornister ze względu na wysoką wygodę noszenia. Lepiej zainwestować w niego większą sumę ze względu na to, że dziecko może go nosić nawet przez 3 lata. Tornister ma jeszcze tą zaletę – zabezpiecza kręgosłup a jego usztywniane plecy powodują równomierne rozkładanie się ciężaru. Tym samym oszczędzasz na wizytach u lekarzy – specjalistów od wad postawy. Możesz także wybrać opcję na kółkach z rączką, za którą dziecko może ciągnąć ciężar. Tutaj zwróć uwagę na to, żeby były to kauczukowe kółka, które są bardziej odporne na ścieranie o płyty chodników i nie robią tyle hałasu co plastikowe.

Zestaw na w-f

Na pewno znasz to z autopsji i wiesz jak szybko rośnie twoje dziecko i jak często musisz wymieniać mu garderobę. Weź pod uwagę, że strój na w-f nie będzie rósł razem z nim i będziesz musiała często go wymieniać. Wybierz dla dziecka białą koszulkę i granatowe lub czarne spodenki w nieco większym rozmiarze niż ten noszony aktualnie, ale nie wyraźnie większe. Tenisówki także będą wymagać częstej wymiany, pamiętaj, że nie marka jest najważniejsza lecz komfort noszenia. Nie ma nic gorszego niż za ciasne buty na w-f.

Pióro

Nie musisz od razu brać kredytu na pióro z pozłacaną stalówką, ale ważne, żeby była ona metalowa. Nie kupuj dziecku najtańszego pióra z półki w dyskoncie, ale sprawdź dokładnie jego trwałość. Przez pierwsze lata edukacji dzieciom narzuca się konieczność pisania piórem, ale nie bez powodu. Pióro kształtuje charakter pisma i zmusza do starannego pisania. Jeśli kupisz pióro lepszej jakości, zapewne będzie to wydatek na kilka lat, jeśli dziecko zdecyduje się pisać nim przez dłuższy czas niż pierwsze lata szkoły podstawowej.

Kredki ołówkowe

Są koniecznym elementem szkolnej wyprawki, chociaż nie są używane podczas wykonywania prac plastycznych. Zazwyczaj robi się nimi drobne szlaczki lub mniejsze rysunki w zeszycie. Jeśli kupisz dziecku komplet dobrych, drewnianych kredek w 12 kolorach to możesz być pewna, że będą mu służyły przez długi czas. Jeśli oszczędzisz i kupisz najtańszy zestaw z którego kredki natychmiast się połamią w pół, kolejny wydatek to tylko kwestia czasu.

Często rodzice wysyłający dziecko do szkoły decydują się na pożyczkę aby pokryć wszystkie koszty związane z tym wielkim dniem. Jeśli już zaciągniesz kredyt to wykorzystaj go maksymalnie i nie oszczędzaj na rzeczach, które posłużą dziecku dłużej niż przez jeden semestr nauki. Propozycje przygotowane przez nas, w pierwszej chwili mogą nie sprawiać wrażenia oszczędnych, jednak takie wydatki zaprocentują w przyszłości i w kolejnych latach nie wydasz aż tylu pieniędzy na wyprawkę dla twojego dziecka.

Warto przeczytać

Przykładowy koszyk zakupowy – śniadaniowy z dostawą do domu

Wychodzisz z domu z samego rana, po drodze do pracy zostawiasz dziecko w przedszkolu a …

Jeden komentarz

  1. Ja w tym roku zdecydowałem się na pożyczkę z ferratum banku. Potrzebna była szybka pożyczka i jak zawsze się nie zawiodłam. Bez papierologii i godzin spędzonych w placówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *