Home > Domowy budżet > Na czym NIE WARTO oszczędzać?

Na czym NIE WARTO oszczędzać?

W dobie wszechobecnego kryzysu szukamy oszczędności gdzie się da. Są jednak pewne rzeczy na których nie warto oszczędzać i dziś to na nich się skupimy.

Zdrowie jest najważniejsze

Ta babcina mądrość do dziś nie straciła na aktualności. Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Jeśli źle się czujesz, twoje wyniki badań nie są zadowalające, a następny termin w kolejce będzie za pięć lat, to nie warto czekać. Najlepiej wybrać się na wizytę prywatną, oczywiście płatną, jednak im szybciej udasz się do specjalisty i podejmiesz leczenie, tym szybciej się wyleczysz i tym samym mniej będzie cię to kosztowało. Lepiej zrezygnować z nowej pary dżinsów albo nie pójść do kina, niż ryzykować pogorszenie stanu zdrowia.

Dbaj o zęby

Badania dotyczące uzębienia dzieci i młodzieży są zatrważające. Ponad 85 proc. 6-latków oraz 95 proc. 18-latków ma próchnicę. Zaniedbanie zębów u dzieci może skutkować zmaganiem się z problemami przez całe życie. Im wcześniej zdecydujesz się leczyć zęby swoich dzieci, tym szybciej uporasz się z tym problemem i co za tym idzie, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Regularne przeglądy jamy ustnej, także twojej, są bardzo dobrym wyjściem i mimo wydanych pieniędzy przyniosą satysfakcję i zdrowy uśmiech na twojej twarzy.

Zaprzyjaźnij się z mechanikiem

Im lepszy stan twojego samochodu, tym dłużej Ci posłuży. Zaoszczędzisz sobie zmartwień i długich godzin stania na autostradzie w oczekiwaniu na pomoc drogową. Jeśli decydujesz się na zakup samochodu, dołóż więcej pieniędzy na pojazd w lepszym stanie, ponieważ to, co pozornie zaoszczędzisz na początku, z nawiązką włożysz w naprawę wadliwego pojazdu. Ewentualne usterki też lepiej usuwać na bieżąco niż wydawać jednorazowo pieniądze za wymianę całego nadwozia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tobie też sen z powiek spędza dziurawy dach, nieszczelne okna czy odklejające się od ścian tapety? Nie warto czekać z remontem, aż dachówka spadnie komuś na głowę. Domowe naprawy najlepiej załatwiać na bieżąco. Nieszczelne okna mogą znacząco zwiększyć koszty ogrzewania domu zimą, a ich izolacja skutecznie uchroni przed dodatkowymi wydatkami. Nie oszczędzaj na naprawach w domu czy mieszkaniu. Zapewnij spokój i bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, żebyś w domu mogła odpoczywać, a nie zamartwiać się i obawiać o jego stan.

Są wydatki, którym zwlekanie nie służy. Zdrowie i bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny jest najważniejsze. Aby nie nadwyrężać domowego budżetu nieplanowanymi wydatkami na remont czy wizytę u dentysty, postaraj się odkładać co miesiąc jakąś sumę pieniędzy, żeby móc na bieżąco udać się do lekarza czy oddać samochód do mechanika. W przypadku nieplanowanych wydatków, możesz też podreperować domowy budżet szybką pożyczką.

Warto przeczytać

Przykładowy koszyk zakupowy – śniadaniowy z dostawą do domu

Wychodzisz z domu z samego rana, po drodze do pracy zostawiasz dziecko w przedszkolu a …

2 komentarze

  1. Na zdrowiu na pewno nie można oszczędzać Popieram

  2. Zęby są bardzo ważne, ale wystarczy dbać regularnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *