Home > Domowy budżet > Najciekawsze prezenty na komunię
prezenty na komunię

Najciekawsze prezenty na komunię

Zbliża się maj a wraz z nim komunie. Rodzice chrzestni i goście już zachodzą w głowę co dać w prezencie dziecku z tej wyjątkowej okazji. Od lat mówi się, że ta uroczystość zagubiła swój pierwotny charakter i liczy się jedynie to, który z gości przyniesie lepszy prezent. Postanowiliśmy zmienić tę niechlubną tradycję i prezentujemy kreatywne, rozwijające i jednocześnie atrakcyjne podarunki dla dzieci, które z pewnością zapamiętają na długo.

Czytnik e-booków

Elektroniczne gadżety od lat królują na listach prezentów komunijnych. Najpierw były zegarki potem komputery, telefony komórkowe, laptopy, tablety, smartfony i smartwatche, a kto wie co będzie za jakiś czas. Aby nieco podratować portfele gości, którym nie uśmiecha się płacić 2500 złotych za nowy telefon, proponujemy zakup czytnik e-booków. Prezent elektroniczny może nie ma tylu funkcji co tablet ale jest teraz „na topie”. Niezaprzeczalnie pełni funkcję edukacyjną, ponieważ może przekonać ośmiolatka do czytania. Oprócz tego, jest jednym z tańszych gadżetów.

zobacz też: jak wybrać komputer dla dziecka

Kurs kodowania, gotowania, rysunku, tańca

Jeśli wiesz, że dziecko szczególnie się czymś interesuje, na przykład tańcem, aktorstwem, śpiewem, gotowaniem, rysowaniem, szyciem, kodowaniem czy każdą inną rzeczą, możesz sprezentować mu kurs udoskonalający jego umiejętności. Jeśli nie do końca wiesz jakie są jego zainteresowania, zasięgnij informacji u rodzeństwa, rodziców lub dziadków. Taki kurs z pewnością będzie dla niej lub dla niego ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Rodzice będą wdzięczni, że to nie kolejny gadżet czy gra przy której dziecko martotrawi całe dnie. Dzięki temu może też szybciej odkryć w sobie pasję i hobby, które będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Z pewnością taki prezent zostanie w pamięci dziecka i rodziców na całe życie.

Adopcja na odległość

Dzieci w tym wieku zazwyczaj interesują się zwierzątkami. Wszyscy wiemy, że piesek czy kotek nie są najlepszym prezentem gwiazdkowym ani na żadną inną okazję, w tym także na komunię. Lepszym pomysłem jest adopcja na odległość lub z bliska, ale na innych zasadach. Która dziewczynka nie kocha koni? Wszystkie je kochają. Każda marzy o własnym kucyku albo koniku, któremu będą mogły czesać grzywę , zapinać mu siodło, podawać kostki cukru i jeździć na nim po łąkach. To jest jak najbardziej możliwe i nie trzeba wcale kupować dziecku konia. Są stajnie, które za odpowiednią opłatą „wynajmują” konia. Opłaca się jedzenie i miejsce w stajni dla konia, koszty jego utrzymania i pielęgnacji. Dziecko może uczyć się na nim jeździć, czyścic go i robić to co zwykle robią właściciele koni, ale w wiele niższej cenie. Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt oferują także „pakiety adopcyjne”. W zależności od kwoty jaką zdecydujesz się przekazać, dostajesz zdjęcia, maskotki i informacje o zwierzęciu, które adoptujesz.

Całoroczny karnet

Może być sportowy, kulturalny lub jakikolwiek inny związany z zainteresowaniami dziecka. Na początek zobacz jakie atrakcje możesz zafundować mu w okolicy, w której mieszka. Może to być karnet do muzeum, ogrodu zoologicznego, parku rozrywki, centrum nauki czy innego miejsca, które może być dla niego atrakcyjne. Rzeczy mogą szybko się znudzić, ale możliwość korzystania z ulubionej aktywności dostarczy radości przez cały rok.

Pomysłów na nietypowe i oryginalne prezenty jest mnóstwo, trzeba tylko włożyć odrobinę kreatywności w ich przygotowanie i pomyśleć o tym co spodoba się dziecku. Nie warto iść ślepo za modą ani kupować pierwszego lepszego prezentu, który proponuje sprzedawca w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *