Home > Pożyczam odpowiedzialnie > Patenty na sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej

Patenty na sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej

Jak nie dać się oszukać i wziąć bezpieczną pożyczkę? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przygotowaliśmy dla was patenty na sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej.

KRS

Przed podjęciem decyzji o pożyczce, sprawdź czy firma, w której chcesz zaciągnąć zobowiązanie, jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w ewidencji działalności gospodarczej. Poproś o okazanie aktualnego odpisu z tych instytucji, aby upewnić się, że firma nie zawiesiła działalności lub jej nie zakończyła.

Siedziba firmy

Aby dostać pożyczkę nie trzeba się wcale udawać do biura. Wystarczy wysłać sms lub maila, ale zanim to zrobisz sprawdź, czy siedziba firmy rzeczywiście znajduje się pod podanym adresem. Jeśli nie mieszkasz w pobliżu, po prostu zadzwoń pod numer firmy.

REGON

Sprawdź czy firma posiada REGON, czyli numer w Rejestrze Gospodarki Narodowej, który musi mieć kazdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą.
Biura Informacji Gospodarczej Są cennymi źródłami informacji gospodarczej. Dane o dłużnikach można zweryfikować jeszcze w Rejestrze Dłużników ERIF, oraz W BIG Info Monitorze, który dodatkowo pozwala sprawdzić czy dana firma posiada Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

KNF

Czyli Komisja Nadzoru Finansowego. KNF prowadzi stronę internetową, na której zamieszcza informacje o nierzetelnych firmach.
Pamiętaj o tym, żeby sprawdzić dokładnie firmę pożyczkową przed podpisaniem umowy. Czasami firmy te działają na granicy prawa, ale go nie łamią, przez co anulowanie podpisanej umowy może nie być możliwe. Lepiej sprawdzić dwa razy przed podpisaniem niż później ponosić przykre konsekwencje złych decyzji.

Warto przeczytać

Pożyczanie bez tajemnic w nowym roku? Z nami to możliwe

Szał świątecznych zakupów już za nami, a w perspektywie rok pełen kolejnych wydatków, nie tylko …

Jeden komentarz

  1. Dobrze wiedzieć takie rzeczy, żeby się nie wkopać z jakąś lewą pożyczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *