Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Piękne lampy z motywami polskiego designu

Firma Spectra Lighting, uznany polski producent oświetlenia, rozszerza gamę opraw dekoracyjnych i stawia na polskich projektantów. Do współpracy przy tworzeniu nowych lamp firma zaprosiła renomowane studio projektowe Kaniewski Design oraz NeSpoon, mistrzynię polskiego street artu. Efekty obu kooperacji zachwycają.

Kamerton i Lightlace, dekoracyjne oprawy Spectra Lighting, znajdują się na estetycznych biegunach. Podobnie zresztą jak ich autorzy: studio Kaniewski Design, autor oprawy Kamerton, to uznana pracownia projektowa, współpracująca z tak renomowanymi markami jak Pininfarina, Fiat czy Żywiec. NeSpoon, projektantka lampy Lightlace, to znana artystka street artu.
Obu projektantów łączy to, że są rozpoznawalni, liczą się w swoich środowiskach, tworzą niezwykłe prace oraz są z Polski.

oświetlenie w mieszkaniuLampa LIGHTLACE w kształcie serwetki, czytelnie nawiązuje do tego, co jest fascynacją jej projektantki. To właśnie koronka jest znakiem rozpoznawczym NeSpoon, polskiej artystki street artu. Swoje koronkowe dzieła (przestrzenne instalacje z serwetek, murale, graffiti i ceramiczne płaskorzeźby) NeSpoon zwykle wkomponowuje w miejską tkankę. Upiększa nimi reprezentacyjne przestrzenie miast, ale przede wszystkim miejsca takie jak zniszczone bramy czy ściany starych kamienic, dodając im nową estetyczną jakość i szczyptę artyzmu. Jedna z koronek NeSpoon, stworzona na bramie domu przy ul. Żelaznej w Warszawie, zachwyciła firmę Spectra Lighting. Efektem współpracy producenta z Artystką jest zjawiskowa lampa LIGHTLACE, kształtem i formą czytelnie nawiązująca do wzoru koronki. I podobnie jak ona – misterna i pracochłonna. Żeby wykonać lampę potrzeba aż kilkunastu godzin precyzyjnej pracy plotera oraz 4 warstw materiału: 2 blach aluminium (anodyzowanego lub lakierowanego) i 2 arkuszy mlecznego dyfuzora.

Koronkowa lampa LIGHTLACE dostępna jest w kilku różnych wielkościach i pięciu wzorach, jest to: pełna serwetka, połowa serwetki, ¾ serwetki oraz dwie kompozycje przestrzenne. Do wyboru są trzy wykończenia oprawy: białe, czarne oraz szare. Lampa wykonywana jest przez Spectra Lighting na zamówienie, stąd czas oczekiwania na nią wynosi ok. 4 tygodnie.

W przeciwieństwie do misternej koronki kamerton to forma prosta, ale z ogromnym potencjałem estetycznym i użytkowym, co dostrzegło studio Kaniewski Design projektując lampę KAMERTON. Smukły widełkowy kształt jest atrakcyjny zarówno w przypadku pojedynczej oprawy, jak też przy zestawieniu opraw w szereg. Koncepcja łączenia oprawy Kamerton w różne konfiguracje to nowa jakość na rynku, idealnie sprawdzająca się w takich realizacjach jak restauracje, biura czy hotele. Jak również w zastosowaniach prywatnych, np. nad stołami w jadalniach.

Ponadto, w dużych przestrzeniach z lamp KAMERTON można tworzyć unikalne ażurowe świetlne przegrody. Oprawa produkowana jest przez Spectra Lighting w dwóch kolorach obudowy – czarnym i białym, natomiast przewody zasilające dostępne są w 7 wersjach wykończenia: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, fioletowym, żółtym i zielonym. Lampa wyposażona jest w źródło LED 3500lm 30W.

Spectra Lighting to polski producent oświetlenia. Od ponad 18 lat firma zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów oświetleniowych do obiektów handlowych, muzeów, hoteli, kin, biur, sklepów i gastronomii, jak również oświetlenia zewnętrznego. 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *