Home > Na czym lepiej nie oszczędzać > Szkolenia dla studentów – jak zdobyć lepszą pracę?

Szkolenia dla studentów – jak zdobyć lepszą pracę?

Studia wybrane tuz po maturze nie muszą być sposobem na całe życie. Warto mieć plan B na wypadek, gdyby miało się okazać, że raz obrana ścieżka okazała się niewłaściwa. Rozwiązaniem jest zdolność pracy w nietypowym zawodzie, do którego przygotują Cię szkolenia.

Animator osoby niepełnosprawnej i starszej

senior-animator

Naukowcy alarmują, że nasze społeczeństwo szybko się starzeje, co oznacza rosnący popyt na usługi dedykowane seniorom. Z myślą o nich stworzono między innymi szkolenia uczące animacji osób starszych, które przygotowują do organizacji czasu seniorom z uwzględnieniem ich potrzeb i ograniczeń, na przykład fizycznych. Na kursie tego typu poznasz podstawy psychologii osób starszych, nauczysz się organizować gry i zabawy dla osób mających problemy ze wzrokiem, słuchem czy poruszaniem się, a także podstawy gelotologii, czyli terapii śmiechem.

Animator czasu wolnego

animator-czasu-wolnego

Alternatywą dla animatora osób starszych jest animator dziecięcy. Osoby po takim kursie są poszukiwane przez biura podróży, a także rozmaite centra i restauracje organizujących imprezy dla najmłodszych, które coraz częściej są organizowane poza domem. Do bycia animatorem nie potrzeba pedagogicznego wykształcenia, ale zamiłowanie do pracy z najmłodszymi z pewnością jest konieczne. Jeśli połączymy to z zagranicznym wyjazdem, taki zawód, początkowo wykonywany sezonowo, w przerwie między studiami, może być wyjątkowo atrakcyjny.

Groomer

groomer

Pod obcobrzmiąca nazwą kryje się… koci i psi fryzjer. Po kursie groomerskim miłośnik zwierzaków może związać z nimi zawodową przyszłość. Clou dobrego kursu groomerskiego jest możliwie największa ilość czasu spędzona na pracy ze zwierzakami, uzupełniona sporą dawką wiedzy teoretycznej między innymi na temat rodzajów sierści, środków pielęgnacyjnych, a także podstaw zwierzęcej psychologii, dzięki którym zdołasz wziąć psa pod włos, dosłownie i w przenośni. Szkolenia trwają co najmniej kilka tygodni, podczas których uczestnik może pracować na nawet kilkudziesięciu zwierzakach.

Personel pokładowy

personel-pokladowy

Z podróżami nieodzownie wiąże się również zawód stewardessy lub stewarda. Szkolenia na to stanowisko często organizują same linie lotnicze, a przy warunkach przyjęcia zazwyczaj liczy się znajomość języków obcych, przyjemna aparycja i umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Wstępnie zakwalifikowani przechodzą kolejne szkolenia, dzięki którym później będą mogli służyć pomocą na pokładzie i zapewnić pasażerom bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że mimo stereotypu stewardessy, personel pokładowy może być również płci męskiej, więc to opcja niemal dla każdego.

Tłumacz języka migowego

jezyk-migowy

Polskie przepisy mówią jasno: osoby głuche i głuchonieme powinny mieć możliwość załatwienia spraw urzędowych w języku, którym się posługują. Raport NIK z lipca tego roku wykazał jednak, że w większości urzędów brakuje osób ze znajomością języka migowego, które mogłyby samodzielnie obsłużyć takiego petenta lub pomóc w tłumaczeniu. W tym kontekście znajomość języka migowego staje się cenną umiejętnością, która może pomóc zdobyć pracę. Warto o niej pomyśleć uczęszczając na studia pedagogiczne lub administrację, choć nie tylko. Szkolenia polskiego języka migowego, podobnie jak standardowe kursy językowe, odbywają się na różnych poziomach zaawansowania i wymagają długotrwałej nauki, dlatego o uczestnictwie w takim szkoleniu warto pomyśleć już na początku nauki.

Konsultant ślubny

konsultant slubny

Śluby międzynarodowe, w nietypowych lokalizacjach i dla gości ze wszystkich zakątków Polski – tak samo, jak my sami, zmieniają się nasze zwyczaje związane z obchodzeniem najważniejszych uroczystości. Konsultant ślubny trzyma rękę na pulsie nowości i dba, żeby w tym szczególnym dniu nowożeńcy nie musieli martwic się o żaden drobiazg. Ponieważ coraz częściej migrujemy za pracą, nie wiemy, jak zabrać się do organizacji wesela w miejscu aktualnego zamieszkania lub jesteśmy zmuszeni robić to zza granicy – w tej sytuacji konsultant okazuje się niezbędny. Kurs dla wedding plannera obejmuje prawne aspekty organizacji ślubu, uczy współpracy z fotografami, restauracjami czy dostarczycielami atrakcji, pomaga poznać trendy ślubne i pozwala poznać zasady, zgodnie z którymi będzie odbywać się uroczystość. Po takim kursie możesz rozpocząć działalność na własną rękę lub podjąć współpracę w jedną z agencji oferujących usługi ślubne.

Sommelier

sommelier

Studia piwowarskie już mamy, ale eksperckiej znajomości win można nauczyć się wyłącznie na kursie. Sommelierzy są pożądani w restauracjach z wyższej półki, gdzie nie tylko doradzają klientom, ale również pomagają realizować zamówienia. Umiejętność oceny wina może być wiedzą uzupełniającą dla kelnera, szefa kuchni lub menadżera, choć dla wielu jest to aktywność podstawowa, tym cenniejsza, że spożycie wina w Polsce systematycznie rośnie. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, które może stać się trampoliną do przyszłego zawodu. Trzeba jednak pamiętać, że tylko praktyka czyni mistrza, więc sommelierskie umiejętności (których nie powinno się mylić z imprezowaniem) trzeba zacząć szlifować jak najszybciej.

Warto przeczytać

Szybka pożyczka dla studenta

Na co student może potrzebować szybkiej pożyczki? Potrzeb jest mnóstwo. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio byłeś …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *