Home > Na zakupach > TOP 5 blogów przedsiębiorczych kobiet, które warto znać

TOP 5 blogów przedsiębiorczych kobiet, które warto znać

Zastanawiasz się jak pogodzić macierzyństwo z karierą, nie gubiąc po drodze samej siebie? Te kobiety udowadniają, że można mieć to wszystko i w dodatku mają czas na prowadzenie własnej działalności i prowadzenie prężnie działającego bloga. Zainspiruj się sylwetkami przedsiębiorczych kobiet, które udowadniają, że macierzyństwo nie oznacza końca dotychczasowego życia, ale otwiera bramy do nowych wyzwań. Oto Top 5 blogów przedsiębiorczych kobiet, które warto znać.

Biznesmam.com

biznesmam

Autorka bloga Grażyna Pawtel – Lorente prowadzi bloga, na którym radzi kobietom jak prowadzić własny biznes. Oczywiście nie tylko, ponieważ z racji długiego stażu w branży może także pokazać biznesmenkom z doświadczeniem jak radzić sobie z przeciwnościami i osiągnąć sukces. Oprócz tego, prowadzi szereg szkoleń nie tylko z zakresu biznesu, ale także o promocji własnej marki, rozwoju osobistego i wiele innych. Aż trudno uwierzyć, że pani Grażyna jest mamą dwójki dzieci i dwa lata temu przeprowadziła się do Polski z Francji, gdzie dotychczas pracowała. Co więcej, w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących szkoleń, można kontaktować się z nią przez Skypa, a nawet spotkać osobiście, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na blogu można znaleźć treści poruszające wszystkie sfery prowadzenia własnego biznesu. Poczynając od odkrycia w sobie pomysłu na biznes, aż po prowadzenie mediów społecznościowych i reklamę w internecie. Na jej blogu można też znaleźć wiele inspirujących wywiadów z kobietami, które odniosły sukces w biznesie.

Kobieta w e-biznesie

kobiety_w_ebiznesie

Ten blog to już instytucja blogowa. Oprócz założycielki – Marty Szyszko, piszą na niego tez inne przedsiębiorcze kobiety, dla których blogowanie jest pasją i sposobem na życie, a także radca prawny, który stoi na straży prawa w całym teamie. Ten blog to kopalnia wiedzy na temat prowadzenia e-biznesu i nie tylko. Blogerki bowiem radzą, jak zarabiać na blogowaniu, jakie korzyści z niego płyną i jakich błędów należy się wystrzegać prowadząc własnego bloga. Na stronie znajdziemy też rozmaite porady na temat pozycjonowania, cms-ów i wszystkich innych problemów, które spędzają sen z powiek najwytrawniejszym blogerkom. Ponadto zapisując się do newslettera otrzymujemy bezpłatny dostęp do ebooka z poradami o tym, jak stawiać pierwsze kroki w e-biznesie. Autorka popełniła jeszcze jedną publikację dostępną wirtualnie o tym jak zarabiać w internecie tyle co na etacie. Jest on już jednak płatny. Autorzy publikują też szereg wywiadów z przedsiębiorczymi kobietami. Na koniec warto dodać, że większość z nich, jeśli nie wszyscy, spełniają się zawodowo oraz w roli rodziców.

Wyższy poziom przedsiębiorczości

wyzszy_poziom_przedsiebiorczosci

Autorka bloga – Katarzyna Kołczewska jest nie tylko właścicielką świetnie prosperującej firmy, która zdobywa wiele nagród w różnych dziedzinach, ale także pisarką, której książki zdobywają rzeszę czytelników i mnóstwo pozytywnych opinii. Pani Katarzyna na swoim blogu odpowiada na pytanie, które stawia sobie każdy początkujący przedsiębiorca: od czego zacząć? Jak stworzyć biznesplan? Wiedzę, którą dzieli się z czytelnikami bloga, pozyskiwała w praktyce. Popełniała błędy i się na nich uczyła i teraz przekazuje wszystko czego się nauczyła, innym kobietom. Ten blog to nie tylko kopalnia wiedzy odnośnie prowadzenia własnej firmy i tajników zarządzania, to także wielki wór motywacji i dobrych myśli, poprawiających humor i dających kopa do działania w najpodlejszy dzień.

Blog Freelancerki

blog_freelancerki

Po otwarciu strony głównej bloga w oczy rzuca się ładna grafika a pod nią podpis: „Pisze i ilustruje Gosia Zimniak”. Widząc tak fajny obrazek, natychmiast rzucasz się, żeby sprawdzić czy pani Gosia pisze równie ładnie, jak rysuje. Natychmiast otrzymujesz odpowiedź – TAK! Zdecydowanie tak. Gosia Zimniak w 2013 roku zaczęła prowadzić bloga, w którym opisuje swoją pracę w charakterze freelancerki, która od kilku dobrych lat prowadzi swoją firmę. Jest z wykształcenia grafikiem i filologiem, a własna działalność pozwala jej łączyć obydwa zawody, a to wszystko podszyte jest pasją. Prowadzi rozmowy z psychologami, kobietami sukcesu i innymi osobami, które mogą zainspirować inne freelancerki do dalszego rozwoju. Ciekawą zakładką jest „Biblioteka Freelancerki” gdzie przedstawione są książki z zakresu biznesu, rozwoju osobistego i wielu innych dziedzin, w której każdy znajdzie coś inspirującego dla siebie. Warto dodać, że od 2014 pani Gosia jest mamą małego Kosmy i spełnia się w tej roli równie mocno jak na polu zawodowym.

The Owner&Co

the_owner

To blog prowadzony przez bardzo młodą dziewczynę – Kasię Pszonicką, która na wszelkie sposoby motywuje swoich czytelników do zmiany swojego życia i rozpoczęcia własnego biznesu. Autorka prezentuje na blogu także historie czytelniczek, które chcą się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem własnego biznesu. Dzieli się wiedzą zdobytą w wielu fundacjach i organizacjach oraz w jednej z dużych warszawskich firm. Wyjaśnia czytelnikom wiele niejasności związanych z prowadzeniem własnego biznesu ale także pokazuje różnice między pracą na etacie a własną firmą.

5 komentarzy

  1. Miło mi, że mój blog znalazł się w tak wspaniałym gronie!

  2. Bardzo ciekawy blog i interesujące posty. Można jednak również podjąć próbę podzielenia się z Czytelnikami rozważaniami na temat źródeł przedsiębiorczości w praktyce:
    http://www.academia.edu/12284643/%C5%B9r%C3%B3d%C5%82a_przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci_w_praktyce_gospodarczej

  3. The Owner&Co. – mój osobisty faworyt. Śledzę od dawna z zapartym tchem!

  4. Dzięki za info, Kasię z The Owner już znałam, ale właśnie szukałam czegoś więcej:)
    Fajne babki – oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *