Home > Dom i wnętrze > Wyspa w kuchni – wygoda i oszczędność

Wyspa w kuchni – wygoda i oszczędność

Kuchnia jest sercem domu, dlatego powinna być urządzona w taki sposób, żeby przyjemnie spędzało się w niej czas. Nie tylko na gotowaniu, ale także podczas posiłków i rodzinnych spotkań. Sposobem na wygodną i dobrze urządzoną kuchnię może być tzw. wyspa, czyli dodatkowy blat, który może łączyć się z meblami, ale nie musi. Tworzy dodatkowe miejsce w kuchni, przy którym można wygodnie zmywać, kroić lub jeść posiłek. Inwencja twórcza należy do ciebie. Wyspy mają to do siebie, że najczęściej są ustawione prostopadle do centralnej części blatu kuchennego. Często tworzą listerę U ze wszystkimi meblami. Najczęściej jednak, stoją na środku, tworząc… wyspę. I stąd ich nazwa. 

Narożna wyspa jest idealnym rozwiązaniem dla dużej kuchni. Można w niej schować garnki i artykuły gospodarstwa domowego, na specjalnych wysuwanych półkach. Jeśli miejsce w kuchni na to pozwala, można wysunąć nieco blat i z tyłu postawić wysokie krzesła, tzw. hokery i cieszyć się miejscem idealnym na poranną kawę.

kuchnia_z_wyspa (1)

Wyspa wolnostojąca może doskonale zastąpić stół obiadowy a przy tym, daje dużo miejsca do przechowywania. Jest dodatkową przestrzenią do pracy w kuchni, dzięki niej, nawet kilka osób może jednocześnie szykować coś w kuchni, nie przeszkadzając sobie nawzajem.

kuchnia_z_wyspa (2)

Jeśli przestrzeń w kuchni jest duża i stwarza wiele możliwości, można blat do siedzenia mocno wydłużyć. Dodatkowym ułatwieniem będzie wstawienie zlewu w wyspę. Przygotowywanie posiłków, będzie o niebo łatwiejsze.

kuchnia_z_wyspa (3)

Wyspa może też znacznie ożywić kuchnię, jeśli zaszalejesz z kolorami. Możesz wyjść poza utarte ramy, że meble muszą być w tym samym kolorze. Wybierz kolor, który dobrze będzie współgrał z resztą mebli a twoja kuchnia będzie wyjątkowa.

kuchnia_z_wyspa (4)

Wyspa w kuchni to przede wszystkim oszczędność miejsca. Nie musisz stawiać ściany, która oddzieli salon od kuchni, wystarczy, że postawisz wyspę i zyskujesz dodatkową przestrzeń do pracy i odgradzasz się tym samym od salonu. Jeśli dodatkowo postawisz krzesła i hokery, to twój salon zyska dodatkowe miejsce do siedzenia.

kuchnia_z_wyspa (7)

To mit, że mała kuchnia nie może mieć wyspy. Jeśli łączysz kuchnię z jadalnią, to mała kuchnia z wyspą zyska dzięki temu przestrzeń i oddzieli nieco oba pomieszczenia od siebie. W wyspie możesz trzymać zarówno garnki i sprzęty jak i zapasy jedzenia. Wyspa może być spiżarnią.

kuchnia_z_wyspa (8)

Są takie kuchnie, w których wyspa może zastępować zarówno spiżarnię jak i mieścić piekarnik czy zlew. Nie przeszkadza to sobie nawzajem w codziennej pracy w kuchni, wręcz przeciwnie, znacznie ją ułatwia.

kuchnia_z_wyspa (9)

Jeśli zależy ci na wygodnej kuchni i oszczędności miejsca, zainwestuj w wyspę, która odmieni twoje życie i ułatwi pracę w kuchni. Zainspiruj się oryginalnymi pomysłami na wyspy, które proponujemy.

Źródło: http://www.sinerkan.com/

Warto przeczytać

Gadżety kuchenne, które ułatwią pracę w kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie możesz dać upust swoim emocjom i swojej wyobraźni. Kiedy w przygotowanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *