Home > Pożyczam odpowiedzialnie > Z czego wynika negatywna decyzja kredytowa?
Horizontal view of couple having empty wallet

Z czego wynika negatywna decyzja kredytowa?

Składając wniosek o kredyt musisz liczyć się z tym, że decyzja nie zawsze będzie pozytywna, nawet przy niskich kwotach wnioskowanego kredytu. Sprawdź co może zaważyć na decyzji banku o przyznaniu kredytu lub odmowie jego udzielenia.

W pierwszej kolejności bank sprawdza wiarygodność kredytobiorcy. W Biurze Informacji Kredytowej znajdują się informacje zarówno o aktualnych zobowiązaniach i tych już spłaconych. Bank dokonuje SCORINGU czyli oceny wiarygodności, na podstawie porównywania do innych klientów, takich którzy spłacali przyznane kredyty w terminie. Zliczane są punkty, których możesz uzyskać od 192 do 632.

Jeśli wcześniej miałaś kłopoty ze spłacaniem kredytu, zaległości w spłatach, to prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku jest bardzo wysokie. Brak historii kredytowej też dobrze nie wróży. Bank nie wie czy może ci zaufać, dlatego szanse na kredyt maleją. Składanie wielu wniosków kredytowych również obniża Twoją wiarygodność jako kredytobiorcy.

Obecność na liście Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF czy Info Monitora Biura Informacji Gospodarczej całkowicie przekreśla twoje szanse na kredyt. O bycie wpisanym na taką listę mogą się obawiać dłużnicy indywidualni mający nawet 200 zł długu oraz firmy zadłużone na minimum 500 zł, które zwlekają ze spłatą co najmniej 60 dni.

Brak zdolności kredytowej, niekompletna dokumentacja i błędnie wypełnione wnioski także mogą zaważyć na decyzji banku o przyznanie ci kredytu.

Pamiętaj o tym, że każde potknięcie na drodze do spłaty kredytu, nieuwaga czy zapominalstwo mogą w przyszłości zablokować ci drogę do uzyskania pieniędzy z banku.

Warto przeczytać

szybka pożyczka

Szybka pożyczka – czy faktycznie taka szybka?

Prędkość to oczywiście pojęcie względne. To co dla jednej osoby może być niezwykle szybkie, niemalże …

2 komentarze

  1. To by wiele wyjaśniało…

  2. Fajne, przydatne rady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *